Salátaleves

  • 2013.05.29.
  • 1

Azon levesek közé tartózik a salátaleves, amit még Édesapámtól tanultam, és a mai napig ugyanúgy készítem, semmit nem változtatok rajta. Nekünk EZ az igazi salátaleves és ilyenkor elég sokszor készítjük. :)Hozzávalók a leveshez:- 1 fej saláta- kb 2 l víz- 4-5 cikk fokhagyma- 1 csokor kapor- só, bors- 2-3 ek ecetHozzávalók az omletthez:- 15 dkg füstölt szalonna- 3 tojás- só, borsHozzávalók az eresztékhez (habaráshoz):- 1 tojássárga- 1 ek liszt- 1 dl tejElkészítés:A salátát bő vízben megmossuk és kisebb darabokba tépkedjük. Egy lábasba vizet teszünk főni, majd a salátát beletesszük. Az áttört fokhagymát hozzáadjuk, sózzuk, borsozzuk a levest és egy kis kanálnyi apróra vágott kaprot is teszünk bele.Közben a szalonnát apró kockára vágjuk, zsírjára sütjük, majd a pörcöt szűrőkanállal kiszedjük.A tojásokat felverjük, hozzáadjuk a szalonnapörcöt és omlettet sütünk belőle, majd kockára vágjuk.Ha már a saláta roppanósra főtt, a felvágott tojást meg az apróra vágott kaprot a leveshez adjuk és felforraljuk, ecettel ízesítjük.Ha az íze is megfelelő, akkor elkészítjük az eresztéket (habarást), amihez a tojássárgát a liszttel csomómentesre kavarjuk, majd hozzákavarjuk a tejet is. A levest levesszük a tűzről, majd egy pár kanállal teszünk a tojásos tejbe a forró levesből, majd lassan és állandó kevergetés mellett visszacsurgatjuk a levesbe. Visszatesszük a tűzre, és még 2-3 percig forraljuk.