CSIRKÉS PAELLA
- 2013.06.01.
- 0
Viki átugrott hozzám ma, hogy csináljunk valami közös progit. Természetesen a közös programozás egyik része a főzőcske kellett legyen, hiszen nem maradhattunk éhen mielőtt elindulunk. Bár a mai nappal, vagyis június 1-jével eljött a nyár - elméletben - de - a gyakorlatban - a hűvös, borús és esős idő miatt egyáltalán nem bántuk, hogy a négy fal között teszünk-veszünk. Paellát készítettünk, de nem a tenger gyümölcseivel, hanem csirkével. Ketten hamar kész lettünk, és egy pohár bor mellett kellemes kis ebédet varázsoltunk magunknak.Photo by Naky:
http://www.facebook.com/naky.photographyAll rights reserved (c) 2013Hozzávalók:3 filézett csirkemell 1 nagy fej vöröshagyma2-3 gerezd fokhagyma2 kisebb csomag újhagyma2 ek. olívaolajsóbors1 db paradicsompetrezselyem zöld2 nagy piros kaliforniai paprika20 dkg zöldborsó2 citrom (4-6 cikkre vágva)2 ek. citromléegy késhegynyi sáfrány1 l zöldségleves (2 leveskocka)30-40 dkg rizs Elkészítés:A csirkemellet apró darabokra vágjuk, és olajon megpirítjuk. Sózzuk, borsozzuk, majd kiszedjük a serpenyőből, és melegen tartjuk.Közben a rizst elkezdjük főzni. A lébe belerakjuk a két leveskockát.A megtisztított vöröshagymát és fokhagymát felkockázzuk. A paprikákat szintén, az újhagymát pedig felkarikázzuk. A hús után visszamaradt olajban a vöröshagymát üvegesre pároljuk. Jöhet hozzá a fokhagyma, a paprika, valamint az újhagyma, és így sütjük tovább. Sáfránnyal és petrezselyemzölddel ízesítjük. A rizsléből pár evőkanállal merjünk át a zöldségekhez, vagy ha itt nincs elég lé, egy kis hozzáadott vízzel forraljuk fel őket.Ezután adjuk hozzá a csirkemell kockákat, és fedő alatt, közepes hőfokon 20 percig főzzük. Hozzáadjuk a zöldborsót, a kockázott paradicsomot, a rizst valamint a citromcikkeket, és további 10 percig fedő alatt pároljuk.Csuuuudafiiinom lett! Igazi nyári frissességet kölcsönzött neki a citrom!Jó étvágyat!-KcZ-