Citromos vajas csirke vörösbabbal
- 2013.02.16.
- 1
Amateur gourmatnél találtam ezt a receptet, és mostanában igen gyakran főztem. Egészen új ízeket hozott a sima sült csirkéhez.
A bab meg egy egészen meglepően jó köret ebben a formában.
két csirkecomb
só bors
olaj vaj
citrom
egy doboz vörösbab
két sárgarépa
egy negyed zeller
egy hagyma
3 gerezd fokhagyma
2 szardella (paszta)
A csirkecombokat sóztam borsóztam. Egy serpenyőben olajat forrósítottam, és átpirítottam benne a combok minden oldalát.
Forró sütőbe tettem, és kb. egy fél óra alatt megsütöttem.
Közben egy másik serpenyőben olívaolajon megpároltam először a hagymát, majd az apróra vágott répát, zellert. Beledobtam a szétnyomott fokhagymát, majd a szardellapasztát. Mikor nagyjából megpuhult, hozzádobtam a konzerv babot, és összefőztem.
A csirkecombokat kivettem a serpenyőből, és a lepirult részéhez hozzádobtam 5 dkg vajat, és egy citromlevét. A szószt összefőztem, és ráöntöttem a csirkecombokra.