Süni torta Dorkának

  • 2013.09.14.
  • 0

Süni torta
Dorka unokám névnapjára készítettem ezt a süni tortát. Dorka kedvence a csokitorta, és minden ünnepre nyuszi formájú tortát kér, és ne legyen burkolt, mert ő azt nem szereti, és , és és....Nagyon határozott kislány, mindig tudja, mit akar.De mivel állandóan nem lehet nyuszitorta, bízom benne, hogy ha meglátja, ennek is örül majd. Csokisnak csokis.Több blogban tanulmányoztam a süni formájú tortákat, végül
Évi
konyhájából választottam a formázást.Piskóta hozzávalói:5 db tojás5 evőkanál víz10 evőkanál cukor10 evőkanál liszt2 kávéskanál sütőporA tojásfehérjéket a vízzel együtt kemény habbá vertem, majd hozzáadtam a tojássárgákat, a cukrot és a sütőporral elkevert lisztet. A masszát nagyméretű gáztepsibe öntöttem , majd 160 fokosra előmelegített sütőben alsó-felső lángon tűpróbáig sütöttem(nálam közel 1 órát sült.A krém
Kiskukta
dobos torta krémjeHozzávalók:4 tojás200 g cukor (tehetünk hozzá vaníliát is, de nélküle is nagyon jó)2 ek kakaó100 g étcsokirum ízlés szerint200 g vaj (nem margarin)Teljesen úgy csináltam ahogy Kiskukta leírja és
bemutatja fázisfotókon, érdemes nála megtekinteni.Rum helyett 2 evőkanál rumaromát tettem.A kisült piskótából két süniformát vágtamA kihűlt piskótára kartonpapírból kivágott süni formát tettem és körülvágtam. Kettő jött ki belőle, ezeket lapjában még ketté vágtam, és mindet krémmel megkenve négy lap került egymásra. A piskótalap sarkait levágtam és krémmel megkenve kialakítottam belőle a süni hátát. A maradék krémmel körbekentem és hűtőbe tettem, amíg a süni tüskéit elkészítettem.Ehhez felolvasztottam 50 gram jó minőségű étcsokit, és mandulaforgácsokat egyenként belemártogattam, majd sütőpapíron hűtőb tettem, amíg megdermedtek. Ezzel elszórakoztam egy ideig, hiszen több mint kétszáz csokis
mandulaforgács adta a süni tüskézetét.
Maradék fondant kinyújtottam és felhelyeztem a tortára arcrésznek. Szintén maradékokból szemeket, orrot és szájat formáztam az állatkának. A tüskéket egyenként helyeztem fel a tortára.Szerettem csinálni ezt a tortát. Nem tökéletes, de nekem tetszik És garantáltan finom - nyalakodtam készítés közben. Köszönöm Évának és Kiskuktának a "közreműködésüket"!Majd teszek fel szelet fotót is ha megvágjuk. Beszámolok a fogadtatásról, kissé megkésve holnap lezs az ünnepi ebéd.