Japán naspolya sütemény

  • 2016.04.02.
  • 2

Aki a jeruzsélemi hegyekben, Felső-Galileában, a tengerpart mentén, vagy a Negev sivatag északi részén az utóbbi napokban narancssárga gyümölcsökkel roskadozó fákat lát, az nyilván tudja, hogy mi ennek az oka. Éppen tart a - nagyon rövid! - seszek (magyarul japán naspolya) szezon, úgyhogy siessünk naspolya-süteményt készíteni! :)Hozzávalók:24 cm átmérőjű süteményformakb.1/2 kg megfelezett és kimagozott japán naspolya (seszek),
2 evőkanál vaj vagy margarinTésztához400 g (3 csésze) önkelő liszt1/2 csésze (100 g) cukor100 g vaj (vagy margarin)2 tojás1 csésze (240 ml) tejszínElkészítés:180 fokra előmelegítjük a sütőt. Megkenjük a serpenyőt vajjal vagy margarinnal.Egyenletes masszává keverjük a tésztához valókat - konyhai robotgéppel, mixerrel, vagy kézzel/kanállal. Fontos, hogy a lehető legkisebb mértékben dolgozzuk meg, mert a túlzott keverés elrontja a sütemény szellősségét, könnyedségét.Felolvasztunk a tepsiben 2 evőkanálnyi vajat (vagy margarint), hozzáadjuk a félbevágott japán naspolyákat és alacsony lángon 2-3 percig pirítjük, majd megfordítjuk és a másik oldalát is további 2-3 percig sütjük.A vágott oldalukkal felfelé elrendezzük a japán naspolyát a süteményformában.Nyomózsákba tesszük a tészta keveréket, rányomjuk a naspolyára és a végén olajos kézzel kicsit megnyomkodjuk.30-35 percig sütjük, míg a sütemény közepébe szúrt fogpiszkáló szárazon jön ki.Miután kihűlt, egy tálra fordítjuk a kész süteményt.recept:(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/hu_HU/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));עונת השסק (הקצרה) בעיצומה, זה הזמן לנצל אותה!בפוסט המלא השבוע (הלינק בתגובות) מתכונים נוספים לטארט שסק עם בצק שקדים וסל...Közzétette: ‎סיר לשבת עם אסנת לסטר‎ –
2016. április 1.