Papírban sült libamell fügével

  • 2018.11.11.
  • 3

Tudtátok, hogy az ókori rómaiak fügével tömték a libákat? Elképesztő íze lehetett a libamájnak akkoriban. Az idén nem terveztem túl nagy felhajtást a Márton napi libanap ügyében.
Minden évben fogyasztunk ilyenkor valamilyen libából készülő produktumot. A libatepertő készítése ilyenkor már-már alapvető, no de azért úgy voltam vele, hogy libahús nélkül se maradjunk.
A következő recept nem szokványos. Szép színes batátára a mórahalmi piacon tettem szert, füge és rozmaring pedig a kertünkből került az asztalra.
Elkészítési idő: 60 percHozzávalók 2 személyre:2 db libamell (25 dkg)
8 db friss füge2 ág rozmaring (10 cm)40 dkg batáta
frissen őrölt fekete borssó+ sütőpapír➽ A libamelleket szárazra töröljük egy papírtörlővel (így hamarabb pirul majd), bevagdossuk a bőrt kb. fél centiméter mélyen és sóval, borssal enyhén megszórjuk a húsok mindkét oldalát.➽ Forró száraz serpenyőben a bőrével lefelé fordítva kezdjük sütni a húst. Csupán néhány percig, amíg zsírt enged és
egy kis színt kap a bőr. Ekkor megfordítjuk a libamelleket és további 2 percig sütjük.
➽ Közben egy nagyobb sütőpapír darabot vágunk le. Akkorát, amibe kényelmesen belerakhatjuk a köretet és a húst is. Ez nálam most kb. 40 cm volt egy csomagra számolva.➽ A batátákat megtisztítjuk és vékony szeleteket vágunk belőle. Ez kerül a sütőpapír közepére. Ha a sütőpapírt félbe hajtjuk, majd kinyitjuk, mint egy könyvet, akkor nem kell bajlódni a pontos méregetéssel sem. A középső csíkra pakolunk mindent, így be tudjuk csomagolni az ételt.
➽ A batátaszeletekre került a megpirított libamell a bőrével felfelé. A hús mellé rakjuk az elfelezett fügéket, a rozmaringágat pedig félbetörjük és a hús mindkét oldalára elhelyezzük. A csomagolás marad hátra. A papírbatyu végeit alulra fordítjuk és így tesszük egy tepsibe a két libamell csomagot.

➽ Kb. 200 fokon (gázsütőben kb. 5-ös fokozaton) 40 percig sütjük a húst. Csomagolás nélkül papírostól, melegen tálaljuk az ételt egy kis párolt káposzta kíséretében.
vagy